Kredyty dla firm

Są idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którym zależy na rozwoju firmy. Dla wielu z nich stanowią jedyną możliwość pozyskania dodatkowych środków na rozwój firmy, które będą mogli przeznaczyć na przykład: na zakup nowych maszyn, wyposażenie lokalu, remont, zakup potrzebnego oprogramowania, itp.

Rodzaje kredytów dla firmy

W zależności od sytuacji i potrzeb można wybrać pomiędzy kredytem obrotowym, a inwestycyjnym. Młodzi przedsiębiorcy, którzy niedawno rozpoczęli działalność i osiągają zyski mogą skorzystać z kredytu na start. Gorzej jeżeli dopiero planują rozpocząć własny biznes. Banki niezbyt przychylnie podchodzą do takich osób, chociaż coraz częściej zaczynają pojawiać się oferty finansowania już od pierwszego dnia rozpoczęcia działalności.

Firmy mające zadłużenie w ZUS i US mogą ubiegać się o kredyt na spłatę ZUS i US.

Kredyt obrotowy
Jest przeznaczony dla przedsiębiorców potrzebujących środków na bieżącą działalność firmy, jak: zakup towarów, surowców, materiałów, czy usług, a nawet zapłatę terminowych zobowiązań.

Kredyt inwestycyjny
Finansuje inwestycje przedsiębiorcy. Można go wziąć na:
1. wyposażenie (zakup niezbędnego sprzętu, maszyn, komputerów, itp.),
2. restrukturyzację (wydatki związane z restrukturyzacją firmy),
3. zakup (finansuje wydatki na stworzenie nowych obiektów przemysłowych).

Kredyt w rachunku bieżącym
Czyli mówiąc prosto, limit debetowy. Jego wysokość i czas trwania określa bank. Warunek, przedsiębiorca musi posiadać w danym banku konto firmowe przez okres minimum 3 miesięcy.

Linia kredytowa
Jest to pewnego rodzaju limit debetowy z tą różnicą, że jest prowadzony na innym koncie bankowym. Środki wpływające na rachunek firmowy nie zmniejszają zadłużenia.

Przede wszystkim polecamy:

Zapraszamy do kontaktu z nami Wszystkich potrzebujących przedsiębiorców. Nasi doradcy z chęcią znajdą najlepszą dla Państwa ofertę finansowania Waszej firmy zgodną z oczekiwaniami i możliwościami.

Wypełnij wniosek kredytowy
DK Finanse - Polisy